Aveneu Park, Starling, Australia

Email Us

info@yourdomain.com

Call Us

+01 3434320324

Find Us

234 Littleton Street

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego i chciałbyś go ubezpieczyć? Doskonale! Wiele osób zapomina bowiem o ubezpieczeniu domu, co w przypadku niebezpiecznego zdarzenia losowego wiąże się z bardzo przykrymi konsekwencjami – brakiem środków na jego remont, odbudowę czy finansową rekompensatę utraconego w wyniku kradzieży mienia. Dlatego naszym klientom proponujemy profesjonalną pomoc w wyborze i nabyciu odpowiedniego ubezpieczenia domu – dopasowanego do ich potrzeb i możliwości.

Zakres ubezpieczenia domu

Ważny jest dobór odpowiednich elementów polisy w ramach ubezpieczenia domu. Tylko kompleksowa ochrona daje poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu koszt ubezpieczenia domu jest ważny, ale nie najważniejszy. Istotniejsze jest bowiem to, co konkretnie obejmuje zakupione przez nas ubezpieczenie. Bywa bowiem, że podstawowa ochrona nie jest wystarczająca.

Warto wtedy zdecydować się na dodatkowe klauzule, na przykład obejmujące:

  • ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem,
  • OC w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenie od NNW
  • domowe ubezpieczenie assistance.

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze indywidualne potrzeby. Jednym wystarczy jedynie ochrona murów, a więc elementów konstrukcyjnych, dla innych może być ważne ponadto wyposażenie – elementy stałe, jak i ruchome, na przykład artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, dzieła sztuki czy meble.

Zakres ochrony w ofertach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych może się znacząco różnić. Często dotyczy zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi czy gradobicie oraz obejmuje utratę lub zniszczenie mienia w wyniku czynu zabronionego (włamanie, rabunek, dewastacja).

Im mniejszy zakres zdarzeń, tym niższa kwota ubezpieczenia i odwrotnie. Przy czym ubezpieczenia domów oferuje większość firm ubezpieczeniowych, więc jest w czym wybierać. Można porównywać ze sobą konkretne oferty, czym my się zajmujemy. Orientujemy się w aktualnych ofertach ubezpieczeń domów, dzięki czemu zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, na czym najbardziej Ci zależy.

Cena ubezpieczenia domu

Wbrew obiegowym opiniom koszt ubezpieczenia domu wcale nie musi być wysoki, jeśli dobierzemy ofertę do faktycznych potrzeb i będziemy się kierować prawdopodobieństwem wystąpienia konkretnych zagrożeń. Oczywiście nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego najbardziej się boję? Pozwoli to nam wybrać odpowiedni wariant ubezpieczenia.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia domów

Jeśli więc chcesz zapewnić sobie spokój na długie lata, zachęcamy do zakupu kompleksowego lub skupionego tylko na wybranych, najważniejszych dla Ciebie elementach, ubezpieczenia domu. Ubezpieczenie może dotyczyć na przykład zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży w domu, a także poważnego naruszenia konstrukcji budynku w wyniku złych warunków atmosferycznych.

Co ciekawe, możesz także ubezpieczyć dom, który dopiero jest w budowie, w tym materiały budowlane, oraz dom letniskowy, w jakim przebywasz tylko w trakcie urlopu. Jest przy tym wiele możliwości dodatkowej ochrony w różnych trudnych sytuacjach, nawet w razie konfliktów z sąsiadem.

Jak ubezpieczyć dom?

Istnieje wiele stref życia i rodzajów dobra materialnego, które warto chronić. Naszym priorytetem jest sprawna pomoc w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego, między innymi przy wyborze ubezpieczeń domów i mieszkań.